نهمین سالگرد حضور مدیران دولت احمدی‌نژاد:
به نام اصلاحات به کام اصول گرایان!!

در این بین چیزی که برای حامیان دولت تدبیر و امیددر شهرستان ها عذاب آور است مدیرانی است که هیچ اعتقاد قلبی به این دولت و آرمان های آن ندارند اما با فشار عده ای یا ابقاء می شوند یا منصوب.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

به گزارش اعتدال فارس تغییر مدیران استانی پس از انتخابات ریاست جمهوری  شرایط پیچیده ای را تجربه می کند. هر چند که خیلی از انتصاب ها در در اکثر استان ها باعث تعجب و حیرت فعالان سیاسی و حامیان دولت شده است .چرا که رای مردم در ۲۴ خرداد نشانگر تغییر و تحول در عرصه های  مختلف اجرایی بخصوص تغییر مدیرانی است  که  در هشت سال گذشته مسبب خسارت های جبران ناپذیردر عرصه های مختلف فرهنگی ،اقتصادی ،سیاسی وعلمی در دانشگاه ها و کشور  بوده اند.
اما برخلاف تبلیغاتی که مخالفان افراطی مبنی بر انتصاب افراد اصلاح طلب در امور اجرایی کشور دارند آمار و ارقام نشان می دهد که سهم اصول گرایان در مدیریت اجرایی استان ها بخصوص در شهرستان ها با تعداد مدیران اصلاح طلب غیر قابل مقایسه است در واقع میتوان گفت :به نام اصلاحات به کام اصول گرایان!!
در این بین چیزی که برای حامیان دولت تدبیر و امید عذاب آور است مدیرانی است که هیچ اعتقاد قلبی به این دولت و آرمان های آن ندارند اما  با فشار و تهدید عده ای یا ابقاء می شوند یا منصوب.
در زیر گزارشی ازوضعیت گرایش سیاسی مدیران در استان اصفهان آمده است
 انتصابات غیرمنتظره‌ای که توسط استاندار اصفهان در حوزه مدیریت های ستادی استانداری و فرمانداری ها صورت گرفته و از سوی دیگر ابقای اکثریت قریب به اتفاق مدیران کل و ارشد استان و عدم تلاش برای تغییر و تحول جدی سبب شده تا فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این استان کلیدی کشور کماکان با سیاست ها و رفتارهای مدیران دولت گذشته مواجه باشند.

 

نهمین سالگرد حضور مدیران دولت احمدی‌نژاد در استان اصفهان

درحالیکه رفته رفته به نخستین سالگرد پیروزی حسن روحانی به عنوان رییس جمهور دولت تدبیر و امید نزدیک می شویم، تثبیت مدیران دولت پیشین نگرانی های عمده ای را در بخش های مختلفی از فعالان و صاحب نظران  ایجاد کرده است.

همراهان احمدی نژاد کماکان دست بالا را دارند
به گزارش امید به گفته یکی از فعالان سیاسی استان که خواست نامش فاش نشود “در ماه های پس از پیروزی تمام انتظارات تحولگرایان استان تغییر مدیرانی بود که در هشت سال دولت گذشته نقش ممتازی در بحران های کشور داشتند و این تنها احمدی نژاد نبود که با اشتباهات فاحش کشور را از مسیر برنامه های توسعه دور ساخت”.
دولت در حوزه جوانان، تشکلهای غیردولتی و فرهنگ برنامه ندارد
این فعال سیاسی معتقدست “دولت با نگه داشتن مدیران قبلی و انتصاب مدیران اصولگرا و کسانی که توان و اعتقادی به تحول و حرکت در مسیر برنامه های دولت تدبیر و امید را ندارند عملا با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد”. وی افزود: در حوزه هایی چون جوانان، تشکل های غیردولتی، احزاب و به ویژه برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان در بر همان پاشنه سابق می چرخد و تمام تیم فرهنگی و اجتماعی استان را مدیران دولت احمدی نژاد تشکیل می دهند”.
استاندار مجری تصمیم های محافل خاص
به گزارش امید اغلب فعالان سیاسی و خصوصا تحولخواهان معتقدند که شخص استاندار بیش از حد نظرات برخی محافل خاص را در تصمیماتش دخیل می‌کند و عملا بیش از آنکه دولت را نمایندگی کند، دیدگاه آنان را نمایندگی می‌کند.

بر پایه اتفاقهای ماه های اخیر، اکثر مدیران تحولگرای پیشنهادی از سوی وزارتخانه ها در روزهای پایانی و در مرحله صدور احکام نهایی با نیروهای اصولگرا و یا مدیران دولت احمدی نژاد جایگزین می شوند. کارشناسان مسائل سیاسی استان ضعف استاندار و عدم اعتقاد وی به تغییراتی که با پیام رای ملت در ۲۴ خرداد همسو باشد را عامل این وضعیت می دانند.
گزارش تحلیلی _آماری از وضعیت گرایش سیاسی مدیران ارشد استان اصفهان
بر مبنای گزارش پیش رو، ترکیب دیدگاه های سیاسی مدیران ارشد استان ارزیابی شده و همچون نقشه راهی افق آینده را به خوبی نشان خواهد داد.
بر اساس نتایج این گزارش و بر مبنای ۸۳ پست مدیریت ارشد استان – که شرح آن در جدول انتهای گزارش است – ۶۹درصد مدیران موجود از مجموعه گرایش های اصولگرا (راست سنتی، جبهه پایداری، راست متمایل به احمدی نژاد و راست افراطی)، ۲۲درصد از مدیران مستقل و ۹درصد مدیران اصلاح طلب ارزیابی شدند که آمار تفکیکی این گرایش ها در نمودار زیر مشخص شده است.

نمودار شماره ۱-  گرایش سیاسی مدیران ارشد استان اصفهان در دولت تدبیر و امید
(تا بیستم اردیبهشت ۹۳)

 

بر اساس این گزارش، از مجموعه ۸۳ پست بررسی شده در ۶۳درصد موارد مدیران کل دولت قبل ابقاء شده و کماکان مشغول کار هستند و در ۳۷درصد پست ها انتصاب صورت گرفته است.
گفتنی است، از مجموع ۵۲ مدیر ابقاء شده، گرایش سیاسی ۹۴درصد آنها انواع گرایش های اصولگرا و ۶درصد آنها مستقل می باشد (قابل توجه اینکه هیچ مدیر اصلاح طلبی در دولت قبل در اصفهان مشغول فعلیت نبود). نمودار زیر وضعیت دقیق این ادعا را ثابت می کند.

نمودار شماره ۲- گرایش سیاسی مدیران باقیمانده و ابقاء شده دولت احمدی نژاد در استان اصفهان در دولت تدبیر و امید

همچنین، از مجموع ۳۱ مدیر انتصاب شده در دولت تدبیر و امید در استان اصفهان، گرایش سیاسی ۵۴درصد آنها مستقل، ۲۲درصد آنها انواع گرایش های اصولگرا و ۲۴درصد مابقی اصلاح طلب می باشند. نمودار زیر وضعیت گرایش ها را نشان می دهند.
نمودار شماره ۳- گرایش سیاسی مدیران منصوب شده در دولت تدبیر و امید در استان اصفهان

 

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان