محمد آیتی

در انتصابات بايد منطقی بود

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

در انتصابات باید منطقی بود

پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، موضوعی که بیشتر از هر چیزی فکر و ذکر همه را به خود معطوف کرد بحث انتخاب مدیران در سطح کشور بود. بسیاری از افراد جامعه و بیش از همه، حامیان دولت تدبیر و امید به انتخاب مدیران جدید دل بسته بودند و منتظر بودند تا ببینند دولت چه معیارهایی را در این رابطه لحاظ خواهد کرد.

در اولین کنفرانس خبری پس از پیروزی دکتر روحانی وی عنوان کرد که داس ندارم که بخواهم همه مدیران را از زیر تیغ رد کنم و این سخن خود نشان از آن داشت که دولت جدید به دنبال تعامل، اعتدال و میانه روی است. به گفته یکی از سیاستمداران بزرگ کشور، در وضعیت کنونی ۲۵۰۰۰ پست کلیدی در کشور موجود می باشد. چندی پیش یکی از یاران نزدیک به دولت خبر از تغییر ۱۰% مدیران در سطح کشور داد.

با گذشت حدود ۱۰ ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم این مقدار تغییر کاملا گویای این جمله است که “ما داس نداریم”.بنده هم معتقد هستم که بسیاری از مدیران دولت قبل می بایست در پست های خود ابقا و یا در دیگر قسمت های دولت به کار گرفته شوند و فقط صرف خط و خطوط سیاسی آنها نباید این مدیران را برکنار کرد.

وقتی به کارنامه بعضی از این افراد نگاه می کنیم متوجه می شویم که آنها از متخصصان رشته کاری خود هستند و چه چیزی مهمتر از اینکه این افراد برای خدمت به کشورشان همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهند. در دولت جدید با گذشت ماهها، برخی از مدیران گذشته ابقا شده و یا در جایی دیگر از آنها استفاده شده است. همچنین بسیاری از مدیران دولت قبل بصورت بلاتکلیف همچنان به کار خود ادامه می دهند که این موضوع نمی تواند جالب باشد و بهتر آنست که دولت یا این افراد را ابقا و یا اگر بنا به تعویض دارد این کار را سریع تر انجام دهد که مدیر تکلیف خود را بداند که اگر بنا به ماندنش هست با قدرت و با برنامه تفکرات خود را مثل گذشته پیگیری کند.

هرچند برای پیشرفت و ترقی، تغییر و تحول لازمه کار است اما باید دقت داشت که این به معنای تغییر صد درصدی مدیران نیست زیرا برخی از آنها با اینکه با روحانی در انتخابات همراه نبوده اند اما افرادی توانمند و شایسته هستند. قاعدتا کسی که بخواهد در دولت جدید ابقا شود می بایست با سیاست های جدید خود را تطبیق دهد و این به آن معنا نیست که تفکرات سیاسی خود را تمام و کمال از یاد ببرد. در شرایط حساس کشور که در برخی سطوح، کار بسیار پیچیده شده است می طلبد که از نخبه ترین افراد جامعه استفاده شود حال این افراد می خواهند به لحاظ سیاسی اصلاح طلب باشند یا اصولگرا. باید تمرین کنیم که دیگران را تنها به خاطر خط و خطوط سیاسی شان تخریب نکنیم و این موضوع را کاملا بفهمیم که اولویت یک کشور بهبود وضع موجود و آبادانی ایران است.

 

نگارنده: محمد آیتی

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان