در پی سفر دکتر عارف به شیراز
خط ونشان کشی جریان خاص این بار برای استاندار فارس

جریاناتی که خود مسبب شرایط بسته در سالهای گذشته بوده اند انگار هنوز پیام 24 خرداد که مهر تائیدی بر پایان تک صدایی در جامعه و داشگاه بوده را درک نکرده اند و توان تامل صدای رقیب خود را ندارند و به هر طریقی سعی دارند تا حضور انان را به چالش بکشند.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

به گزارش اعتدال فارس بعد از حضور دکتر عارف در دانشگاه شیراز جریانی خاصی که در تلاش  بود تا حضور دکتر عارف را به دلیل همراهی دکتر توفیقی با ایشان  به جنجال بکشند در نامه به استاندار فارس دکتر سید محمد احمدی خواهان عزل قائم‌مقام دانشگاه شیرازشده اند.

نگارندگان این نامه خود را تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز خوانده اند اما موضوع این است که این تشکل های یاد شده چند درصد از دانشجویان را نمایندگی می کنند که به راحتی به خود اجازه هر کاری را می دهند.  جریانات خاصی که در سال های گذشته فضا دانشگاه هارا به سمت تک بعدی کشیده اند امروز از باز شدن فضا دانشگاه حراسان هستند.

این جریاناتی که خود مسبب شرایط بسته ی دانشگاه ها در سالهای گذشته بوده اند انگار هنوز پیام ۲۴ خرداد که مهر تائیدی بر پایان تک صدایی در جامعه و دانشگاه بوده را درک نکرده اند و توان تامل  صدای رقیب خود را ندارند و به هر طریقی سعی دارند تا حضور انان را به چالش بکشند.

به گزارش اعتدال فارس این اولین اقدام در مخالفت با حامیان واقعی دولت نیست چراکه در روزهای گذشته رسانه های حامی این جریانات انتصابات انجام شده در دانشگاه آزاد شیراز را مورد هجمه قرار دادند.

نکته جالب توجه این است که این گروه قصد دارد فضای امنیتی  حاکم بر دانشگاه ها در سال های گذشته  به خصوص دانشگاه شیراز را آرام جلوه داده و سعی کند تا حامیان دولت را مسبب ایجاد تشنج در دانشگاه جلوه دهند .این در حالی است که تا امروز هر چه تنش در دانشگاه های کشور بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به وجود آمده از جانب همین جریانات بوده است.

اینکه امروز شاهد این باشیم که جریان مخالف د ولت بر خلاف سال های گذشته به راحتی و بدون هیچ مشکلی نظرات خود را اینچنین بیان می کنند نشان دهنده تحقق شعار دولت در این ضمینه است اما جریانات مقابل نیز به همین میزان باید به رقیب خود احترام گذاشته و تابع قانون باشند و در صدد تحمیل عقیده و نظرخود بر دیگران نباشند .

به گزارش اعتدال فارس , متن نامه  به استاندار فارس مبنی بر عزل قائم‌مقام دانشگاه شیرازکه بر روی  سایت حافظ نیوزقرار گرفته است  بدین شرح است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر احمدی

استاندار محترم فارس

سلام علیکم

همانگونه که مستحضر می باشید دانشگاه شیراز به عنوان یکی از محیط های مؤثر سیاسی اجتماعی در سطح استان باید محیطی به دور از هرگونه تشنج را پشت سر گذارد.دولت جناب آقای دکتر روحانی که حضرتعالی نماینده عالی آن در استان فارس می باشید نیز همواره مدعی اعتدال و تدبیر بوده و افراط و تفریط را به مثابه سمی مهلک برای کشور دانسته است.

معروض می داریم که در روز پنجشنبه مورخه ۲۲ خرداد آقای دکتر عارف در دانشگاه شیراز حضور یافته و در جمع پرشور دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداختند.در این برنامه جمعی از دانشجویان”مؤمن و انقلابی”ضمن استقبال گرم از دکتر عارف و حمایت از ایشان، اعتراضاتی به حضور آقای دکتر توفیقی از فعالین فتنه ۸۸ به دانشگاه شیراز داشتند.اما آنچه که ما را به نوشتن این نامه واداشت، رفتار محیرالعقول و افراطی آقای دکتر صفوی قائم مقام دانشگاه شیراز در حین برنامه می باشد.

  اولاً حضور و سخنرانی ایشان در برنامه مایه تعجب عموم دانشگاهیان گردید.ایشان به عنوان یک مقام رسمی دولت به جای آنکه با حضور در پشت تریبون ضمن خوشامد گویی به دکتر عارف، مواضع کلان دولت یازدهم را بیان کنند، در کمال تعجب سعی بر موضیع گیری شاذ به نفع جریانی خاص را داشتند.دخالت مقامات رسمی دولت در ریز امور سیاسی و آن هم به سود جناحی خاص قطعاً به دور از منطق و خارج از عقلانیت می باشد.

  ثانیاً ایشان در زمان سخنرانی خود که فاقد هرگونه خوشامد گویی به دکتر عارف بود، ضمن توهینی آشکار، دانشجویان ارزشی را با اعراب جاهلی مقایسه کرد و با ذکر حدیثی این دانشجویان را کسانی توصیف کرد که مقابل امام زمان(عج)خواهند ایستاد.البته این توهین های ایشان بی پاسخ نماند و دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه گر از ایشان استقبال کردند.اما نکته جالب تر آنکه ایشان همانند یک کودک احساساتی،عنان خرد از کف داده،نتوانست هیجانات روحی خود را کنترل نماید و با فریادهای”بگویم شما رو بیرون بیاندازند؟!بیرون!بیرون!”خشم و عصبانیت خود را به منصه ظهور گذاشت.

چنین رفتار غیرعقلانی و افراط گرایانه ای قطعاً جایگاهی در دانشگاه نداشته و ندارد.ایشان که ضمن تصدی معاونت برنامه ریزی و توسعه دانشگاه شیراز، قائم مقام این دانشگاه می باشند، چگونه به خود اجازه می دهد که از جانب یک مقام رسمی به دانشجویان هتاکی نموده و جو سالن را به تشنج بکشاند؟

ناگفته نماند هتاکی ها و اقدامات نابخردانه ایشان که البته با پاسخ کوبنده دانشجویان همراه بود به قدری سخیف بود که دکتر عارف در اثنای سخنان دکتر صفوی به جایگاه رفته و سخنرانی خود را آغاز کردند.

بدیهی است که آرامش محیط های دانشجویی، با حضور مسئولینی این چنینی مانند دکتر صفوی بر مسند کار قطعاً به حاشیه خواهد رفت.آقای صفوی سابقه تشنج آفرینی های بی شمار را نیز در کارنامه خود دارد.فعالیت ننگین ایشان در فتنه  ۸۸ نیز از یادها نخواهد رفت.ایشان در نامه پراکنی های خود پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸،ضمن حمایت از فتنه گران خواستار”آزادی بی قید و شرط”متهمین امنیتی شده و فضای سیاسی استان را دچار اخلال نموده اند.

استان فارس و دانشگاه شیراز محیطی نیست که هر فرد نالایقی بتواند در آن بر مسندهای حاکمیتی تکیه زند.حضور فردی افراطی چون آقای صفوی حتما خارج از اعتدال بوده و با شعارهای دولت سازگار نیست و ضمن اینکه این تشنج آفرینی های ایشان قطعاً دانشگاه را به سمتی خواهد برد که دود آن قطعاً به چشم دانشگاهیان خواهد رفت.

تشکل های دانشجویی دانشگاه شیراز ضمن اعلان انزجار از رفتار افراطی و هتاکانه آقای دکتر صفوی از شما به عنوان نماینده عالی دولت در استان فارس انتظار دارند که ترتیبی اتخاذ فرمایید تا ایشان از سمت خود عزل گردند.تشکل های دانشجویی دانشگاه شیراز تا زمان عزل ایشان از تلاش های خود برای این مهم فروگذار نخواهند کرد.

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان