معاون اجرايي رئيس جمهور:
تکمیل برخی مصوبات سفرهای استانی دولت های نهم و دهم بیش از ۲۰ سال زمان نیاز دارد

در صورت اختصاص تمامي بودجه عمراني برخي استان ها، تكميل بعضي از اين طرح ها بيش از دو دهه زمان نياز دارد.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

معاون اجرایی رئیس جمهور درسفربه شهرکرد گفت:  تکمیل برخی مصوبات سفرهای استانی دولت های نهم و دهم بیش از ۲۰ سال زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار اعتدال فارس درشهرکرد،شریعتمداری هنگام ورود به شهرکرد گفت: هدف از این سفر بررسی مشکلات چهارمحال و بختیاری به منظور برنامه ریزی برای تصمیم سازی در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان است.

وی تأکید کرد: زمان دقیق سفر رییس جمهور و هیأت دولت به چهارمحال و بختیاری هنوز مشخص نشده است.

محمد شریعتمداری باشرکت در  در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری گفت: مشکلات دولت تدبیر و امید با مشکلات دیگر دولت های نظام جمهوری اسلامی تفاوت های فراوانی دارد.

وی افزود: دولت یازدهم در ابتدای فعالیت خود با تحریم های ناجوانمردانه، تورم و رکود شدید مواجه بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور به وجود پروژه های عمرانی نیمه تمام فراوان باقیمانده از دولت قبل و مواجه شدن دولت تدبیر و امید با آن اشاره و تصریح کرد: در صورت اختصاص تمامی بودجه عمرانی برخی استان ها، تکمیل بعضی از این طرح ها بیش از دو دهه زمان نیاز دارد.

شریعتمداری به وجود پروژه های عمرانی نیمه تمام فراوان باقیمانده از دولت قبل و مواجه شدن دولت تدبیر و امید با آن اشاره و تصریح کرد: در صورت اختصاص تمامی بودجه عمرانی برخی استان ها، تکمیل بعضی از این طرح ها بیش از دو دهه زمان نیاز دارد.

محمد شریعتمداری تأکید کرد: اجرای صحیح اصل ۴۸ قانون اساسی و توزیع امکانات موجود براساس عدالت، رفع محرومیت در نقاط مختلف کشور را به دنبال دارد.

وی افزود: افزایش سهم مشارکت بخش خصوصی در برنامه های توسعه ای و بهره گیری از توان بخش های خصوصی و دولتی در راستای اجرای این اصل ضروری است.

شریعتمداری تصریح کرد: برنامه ریزی برای اجرای سریع تر اصل ۴۸ قانون اساسی از سوی برخی استان ها باید در اولویت قرار گیرد.

اصل ۴۸ قانون اساسی سال ۱۳۸۰ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و بر اساس این اصل، رفع هرگونه تبعیض در استفاده مناطق (استان ها و شهرستان ها) مختلف کشوراز منابع طبیعی و سرمایه های ملی، فراهم کردن زمینه رشد همه مناطق (استان ها و شهرستان ها) متناسب با استعدادها و با حفظ رقابت سازنده، توزیع مناسب فعالیت های اقتصادی در مناطق (استان ها و شهرستان ها) مختلف کشور و استفاده بهینه از قابلیت ها و مزیت های نسبی در راستای نقش منطقه ای و بین المللی کشور است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در حاشیه سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به شهرکرد گفت: دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود از این استان حمایت های چشمگیری را کرده است.

قاسم سلیمانی دشتکی به وجود مشکلات جدی حوزه های مختلف اجرایی در چهارمحال و بختیاری اشاره و تأکید کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و برنامه ریزی های علمی و اصولی، بسیاری از این مشکلات رفع و زمینه برطرف شدن بقیه مشکلات نیز فراهم شده است.

وی از وفاق و همدلی بین استاندار، نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی در چهارمحال و بختیاری خبرداد و افزود: از همان ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون سعی شده تا از مسایل حاشیه ای پرهیز و در راستای پیشرفت پویا و همه جانبه استان فعالیت شود.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: اکنون وحدت رویه بسیار خوبی در امور اداری و اجرایی بین مسئولان و حتی مردم چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

خبر از سجاددرخشان

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان