دلواپسان مدیران میانه رو دولت
اگر باز هم در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها تاخیر کنند دلواپسان چهره نامناسبی از دولت ارائه می‌دهند

دولت باید بپذیرد که اگر باز هم در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها تاخیر کند دلواپسان چهره نامناسبی از دولت ارائه می‌دهند و البته این گوشزد بیشتر به وزیرانی است که در پیمودن مسیر اعتدال از رئیس‌جمهور عقب افتاده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

با اینکه بیش از یک سال از آغاز به کار دولت روحانی می‌گذرد اما هنوز برخی از مدیران میانی دولت قبل بر سر مسئولیت خود باقی مانده‌اند. این مسئله دلایل زیادی دارد. یک بخش از این مسئله باز می‌گردد به ساختار سیاسی ایران که در آن احزاب سیاسی فعال نیستند و در غیبت احزاب بزرگ، فضای انتخابات مبتنی بر اصول کار حزبی و ساختاری نیست. در هر انتخاباتی بسته به فضای مقطعی در همان انتخابات، جریانی به پیروزی می‌رسد و جریان پیروز، بستگی به انصاف و رویکرد خود همکاران خود را انتخاب می‌کند.

به‌عنوان مثال در سال گذشته شاهد بودیم که به سبب اتفاقاتی که رخ داد، اصولگرایان غافلگیر شدند و آقای روحانی که برآیند جریان اصلاح‌طلبی و اعتدالیون بودند با مدیریت خاتمی و حضور هاشمی و تلاش ناطق‌نوری و همت سیدحسن خمینی به پیروزی رسید.

در این شرایط، جریان اصولگرایی که در ابتدا پذیرفته بود در انتخابات شکست خورده است، بعد از مدتی خود را بازیابی کرد و توانست وزارت کشور را در اختیار بگیرد و با قولی که وزیر کشور به نمایندگان مجلس داد، انتخاب مدیریت کلان استان‌ها، سرآغاز مباحثی شد که هنوز ادامه دارد و به سبب همین مسئله تا امروز در انتخاب مدیران استان وقفه ایجاد شده است. استانداران، آنطور که حامیان آقای روحانی انتظار داشتند تغییر نکردند و در درجات بعدی نیز فرمانداران و مدیران سطوح بعدی با مشکلاتی مواجه شدند تا جایی که براساس منابع موثق برخی مدیران معرفی‌شده از سوی وزارتخانه‌های دیگر امروز با مقاومت‌هایی در سطح استانداری مواجه می‌شوند و تلخ اینکه جنس این مخالفت‌ها از جنس مخالفت‌های دلواپسان است و همگام با نمایندگان دلواپس منطقه افرادی را در مسئولیت‌ها می‌خواهند که منتقد و مخالف سیاست‌های دولت به شمار می‌روند.

دولت روحانی می‌خواهد رضایت هر دو جناح را در انتخاب مدیران حفظ کند و این خواسته البته مزایایی هم برای دولت داشته است ازجمله اینکه مخالفت سازمان یافته با دولت به وجود نیامده است اما در مقابل برای دولت محدودیت‌هایی هم به وجود می‌آورد و یکی از این آثار محدودیت‌ها را در رفتار دلواپسان با وزیر علوم دیدید. با اینکه اصولگرایان می‌دانند، فضای دانشگاه فضای اصلاح‌طلبی است و ده‌ها تشکل اصولگرا تنها نماینده اقلیتی از جریان دانشگاهی کشور هستند و حتی از ظرفیت بسیج دانشجویی به درستی استفاده نشده است اما باز هم این تمامیت‌خواهان به دنبال فتح سنگر دانشگاه هم هستند. دولت باید بپذیرد که اگر باز هم در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها تاخیر کند دلواپسان چهره نامناسبی از دولت ارائه می‌دهند و البته این گوشزد بیشتر به وزیرانی است که در پیمودن مسیر اعتدال از رئیس‌جمهور عقب افتاده‌اند.

* معاون وزیر کشور دولت اصلاحات

 

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان