استاندار فارس درجمع جامعه روحانیت شیراز:
منبرهای روحانیون باید بیشتر از مباحث سیاسی بر مسائل اخلاقی متمرکز شود/ خط قرمز همه ما ولایت فقیه است /دلواپسان نمی خواهند ما از شرایط تحریم بیرون بیائیم.

نماينده عالي دولت در استان فارس با بيان اين كه انتصاب فرمانداران و مديران كل در استانبه دور از حب و بغض و بر اساس معيارها صورت گرفته است/

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

به گزارش اعتدال فارس به نقل از  روابط عمومی  استانداری فارس،دکتر سید محمد احمدی در جلسه جامعه روحانیت شیراز با بیان این که در برابر معضلات موجوددر جامعه خود را موظف به پاسخگویی می دانیم، اظهار داشت: مدیریت ارشد استان هیچگونهکم کاری و تساهل در برابر کاستی ها را نمی پذیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که دولت موفق شده است آرامش را در بازارحاکم کرده و تورم افسار گسیخته را کنترل کند، تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی واداره کل صنعت، معدن و تجارت موظفند در راستای وظایف خود با تخلفاتی که در زمینهعرضه کالاها رخ می دهد برخورد کنند.

ویبا اشاره به این که دولت منابع محدودی در اختیار دارد و قادر به سرمایه گذاری درهمه عرصه ها نیست، افزود: تاکنون ۱۴ هیأت سرمایه گذاری خارجی را به منظور مشارکت در طرح های استان فارس به شیراز آورده ایم و تلاش می کنیم با ایجاد فضای امن روانی،زمینه را برای حضور سرمایه گذاران فراهم کنیم.

استاندارفارس با بیان این که تلاش های گسترده ای برای جلب سرمایه گذاران خارجی در ساختمتروی شیراز صورت گرفته است، اظهار داشت: ساخت شهرک سلامت در یکهزار هکتار وکارخانه پیشرفته داروسازی از جمله طرح هایی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال انجام است.

دکتراحمدی خاطر نشان کرد: به منظور ایجاد آرامش روانی و جلب سرمایه گذاران به استان فارس میثاق نامه ای به امضای نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، رئیس کل دادگستری و مجمع نمایندگان فارس تهیه شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس آغاز ساخت پالایشگاه بنزین در شهرستان مهر با ظرفیت ۲۰هزار بشکه و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری، ساخت پنج کارخانه پتروشیمی، فعالسازی صنعت سیمان، طرح انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه، ساخت سه سد بزرگ نرگسیدر شهرستان کازرون، هایقر در شهرستان فیروزآباد و چشمه عاشق در شهرستان نی ریز رااز جمله طرح های عمرانی برجسته استان برشمرد.

ویبا بیان این که برای رفع مشکل کم آبی شیراز تلاش های گسترده ای به منظور تجهیز وراه اندازی چاه های آب صورت گرفته است، افزود: طرح انتقال آب از سد درودزن بهشیراز با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

استاندارفارس اظهار داشت: آزاد راه شیراز به اصفهان با ۲۲۰ کیلومتر طول و یک هزار و ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار بدون وقفه در حال ساخت که این مسیر را به میزان ۱۴۰ کیلومترکوتاه تر می کند.

دکتراحمدی با اشاره به این که مجموع اعتبارات عمرانی کشور در سال ۹۲ ۳۶ هزار میلیاردتومان بوده است، گفت: از این میان تنها شش هزار میلیارد تومان محقق شد که پس ازپیشبرد مذاکرات هسته ای با گروه ۱+۵ توانستیم رقم تخصیصی را به ۲۰ هزار میلیاردتومان افزایش دهیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر این که مشکلات ناشی از تحریم های اقصادیدشمنان، کشور را دچار تنگناهای فراوانی کرده است، افزود: نتیجه مذاکرات هسته ای  تاثیر زیادی در فراهم شدن زمینه حضور سرمایه گذاران در طرح های اقتصادی کشور خواهدداشت.

ویبا بیان این که معوقات بانکی در کشور بسیار بالاست و بانک ها به سختی و با درصدسود بالا وام های خود را در اختیار صنعت گران قرار می دهند، ادامه داد: متاسفان هحدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است که مشکلات زیادی را در بخشهای گوناگون اقتصادی کشور ایجاد می کند.

استاندارفارس با اعلام این که کلینیک عارضه یابی صنعتی در استان تشکیل شده و مسائل مختلفاین حوزه را مورد بررسی قرار می دهد، اظهار داشت: بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگاستان با مشکلات مالی عدیده ای روبرو هستند که با پشتیبانی مدیریت ارشد فارس سرپامانده اند و بدهی خود را به بانک ها پرداخت می کنند.

دکتراحمدی با تاکید بر این که انتصابات در استان فارس بر اساس معیارهای قانونی و بااستعلام از مراجع ذیصلاح صورت می گیرد، تاکید کرد: خط قرمز همه ما ولایت فقیه است و با حسیاست در خصوص انتصابات اقدام می کنیم.

نمایندهعالی دولت در استان فارس با بیان این که انتصاب فرمانداران و مدیران کل در استانبه دور از حب و بغض و بر اساس معیارها صورت گرفته است، افزود: در خصوص برخورد باتخلفات اداری و اهمال دستگاه های اجرایی، کوتاهی نخواهیم کرد و با مدیران متخلف باجدیت برخورد می کنم.

ویخاطر نشان کرد: برای شناسایی و برخورد با تخلفات و انحرافات دستگاه های اجرایی،اداره کل ارزیابی عملکرد و نظارت استانداری و بازرس ویژه استاندار تلاش زیادی میکنند.

استاندارفارس با بیان این که تیم مذاکره کننده هسته ای با حمایت مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را برای حل وفصل پرونده هسته به کار گرفته است، افزود: برخی در این شرایط درداخل کشور دلواپسی می کنند و نمی خواهند ما از شرایط تحریم بیرون بیائیم.

دکتراحمدی با اشاره به این که انتظار داریم روحانیت در رفع معضلات فرهنگی پیش قدم شدهو پیشنهادات عملی ارائه کند، ادامه داد: مدیریت ارشد استان برای تقویت ستاد احیایامر به معروف و نهی از منکر تلاش های قابل توجهی صورت داده است و از اجرای طرح هایفرهنگی برای ارتقای فضای اسلامی در جامعه پشتیبانی می کنیم.

 

نمایندهعالی دولت در استان فارس با بیان این که اخلاق در برخی اقشار جامعه دچار مشکل شدهاست و نیازمند رسیدگی بیشتری است، گفت: منبرهای روحانیون باید بیشتر از مباحث سیاسی بر مسائل اخلاقی متمرکز شود.

وی بااشاره به این که جامعه نیازمند معارف اصیل دینی و اخلاقی است، اظهار داشت: بایدجلسات متعدد شرح و تفسیر قرآن و نهج البلاغه در استان راه اندازی شود تا نیازجامعه به معارف را برطرف کرده و مانع از انحراف جوانان به سمت فرقه های گوناگونشود.

استاندارفارس با بیان این که ۱۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مسکن مهر در سطح کشور مورد نیاز است، تصریح کرد: متاسفانه زیرساخت های لازم برای اسکان مالکین مسکن مهر فراهم نشده است و در این زمینه با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

دکتراحمدی با اشاره به این که استان فارس بسیار بزرگ و دارای حوزه های گسترده ای است،خاطر نشان کرد: خوشبختانه فارس یکی از استان های امن کشور محسوب می شود و این موفقیت به برکت تلاش نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و همدلی ارکان استان صورتگرفته است.

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان