مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس:
تغییر بخشدار زرقان در کمال ادب و اخلاق صورت گرفت/تغییر مدیران، حق قانونی استاتدار است و هیچ کودتایی در کار نبوده است

در این رابطه برخی رسانه ها اظهارات غیرمسئولانه ای را از سوی مدیران منتشر کرده اند که از همین تریبون اعلام می کنم تغییر مدیران، حق قانونی استاتدار است و هیچ کودتایی در کار نبوده است.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

آئین تودیع و معارفه بخشدار زرقان در حالی صبح امروز در تالار اجتماعات شهرداری زرقان برگزار شد که بخشدار پیشین در این مراسم حضور نیافت.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با اشاره به اصرار فروزان که از ماه های گذشته خواستار مشخص شدن تکلیف ادامه فعالیتش در بخشداری بود، اضافه کرد: استاندار با ادامه کارشان موافق بوده و رضایت داشتند و رسما اعلام شد اما با تماس های مکرری که خودشان در این رابطه داشتند و سپس ارسال مصوبه شورای اسلامی شهر زرقان مبنی بر معرفی غلامحسین فروزان به عنوان شهردار به این نتیجه رسیدیم که آقای فروزان تمایلی به بخشدار بودن ندارند.

سیدیحیی هاشمی ادامه داد: فرماندار نیز به وی اعلام کرده بود که با شهردار شدنش مخالف است و در پست بخشداری زرقان کار را ادامه دهد در حالی که اخبار مختلفی در مورد دراختیار گرفتن مسئولیت در شهر شیراز توسط فروزان شنیده می شد.

وی تأکید کرد: حتی با توجه به سابقه و تجربه خوبی که از خود نشان داده بودند پیشنهاد سمت در شهرهای دیگر استان داده شد که موافقت نکردند.

هاشمی با بیان اینکه این تغییر در کمال ادب و اخلاق صورت گرفته و به فروزان از قبل اعلام شده بود که مقدمات کار را در راستای برگزاری جلسه شورای اداری فراهم کند گفت: بنده به همراه آقای تنگستانی پنجشنبه گذشته به محل بخشداری جهت تحویل امور مراجعه نمودیم که آقای فروزان حضور نداشتند و خبری از برگزاری جلسه تودیع و معارفه نیز نبود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت: پس از بازگشت ایشان از بازدید روستاها به پیشنهاد خودشان مقرر شد که جلسه در هفته جاری تشکیل شود و دعوتنامه ها نیز با امضای آقای فروزان ارسال شده است که عدم حضورشان در این جلسه به نشانه قهر ما را متعجب کرده است.

هاشمی با اذعان به همراهی و هماهنگی با ائمه جمعه به عنوان پدران دینی و نیز نمایندگان محترم مجلس به عنوان وکلای مردم از آغاز دولت یازدهم در تمامی امور تصریح کرد: در عزل و نصب ها نیز بنای ما بر تعامل و هماهنگی با این عزیزان بوده اما در این رابطه برخی رسانه ها اظهارات غیرمسئولانه ای را از سوی مدیران منتشر کرده اند که از همین تریبون اعلام می کنم تغییر مدیران، حق قانونی استاتدار است و هیچ کودتائی در کار نبوده است.

وی به موضوع تعیین بخشدار جدید زرقان اشاره کرد و گفت: پس از هماهنگی های صورت گرفته آقای تنگستانی نژاد به عنوان سرپرست معرفی و حکم ایشان از سوی استاندار محترم صادر و مراتب نیز به بخشداری زرقان اطلاع داده شد.

در ادامه سرپرست بخشداری زرقان با اظهار خشنودی از قبول این مسئولیت به برنامه های خود در راستای توسعه اجتماعی و اقتصادی بخش اشاره کرد و گفت: تخصیص بودجه سال جاری براساس شاخص های توسعه استانها بوده که در همین راستا ما نیز با اجرای طرح آمایش شاخص های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، بهداشتی و … را ارزیابی نموده و براساس اطلاعات بدست آمده از شاخص های موردنظر، برنامه ریزی خواهیم کرد. مهمترین معضل ما در روستاها تأمین آب شرب و کشاورزی است که سبب مهاجرت بسیاری از افراد به شهرها شده که جهت رفع آن تلاش می نمائیم.

محمد تنگستانی نژاد شرط استمرار شعار تدبیر و امید را اجرای سیاستهای عمومی دولت دانست که با محوریت توسعه مشارکت سیاسی در قالب گفتمان اعتدال تحقق می یابد و اضافه کرد: در زمینه توسعه فرهنگی نیز به رفع منازعات قومی و توسعه تولید علمی با توجه به پتانسیل دانشگاهی موجود و ارتقاء آن خواهیم پرداخت.

وی تقویت هویت ایرانی و اسلامی را از دیگر برنامه های خود عنوان نمود و بیان کرد: رفع مشکل دریافت شبکه های دیجیتال را پیگیری خواهیم کرد همانگونه که جلساتی نیز در این رابطه تشکیل شده و امیدواریم موانع راه اندازی ایستگاه با هماهنگی دستگاه های ذیربط هرچه زودتر برطرف شود

تنگستانی نژاد همچنین از روسای تمامی ادارات خواست که گزارش کارشناسی از وضعیت موجود ، نیازمندی ها و راهکارهای رفع مشکلات را جهت اولین جلسه شورای اداری بخش آماده و ارائه کنند.

در پایان، غلامحسین فروزان که در مراسم حضور نیافته بود با قرائت تقدیرنامه تودیع و محمد تنگستانی نزاد به عنوان سرپرست بخشداری زرقان معارفه شد.

گفتنی است که در ابتدای مراسم، امام جمعه و رئیس شورای اسلامی شهر زرقان از نحوه برکناری بخشدار پیشین گلایه کرده بودند.

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان