علي مطهري:
به بهانه فتنه ۸۸ نیروهای خوب و حر را حذف می‌کنند /نباید میدان برای افراد فرصت طلب باز شود

‌نگراني از اينكه فضاي دانشگاه‌ها به فضاي دوران اصلاحات بازگردد، نگراني بي‌جايي است. بيان نظرات و نقدها و حتي شعار دادن‌ها خطر تلقي نمي‌شود تا بخواهد نظام را تهديد كند بلكه نشانه آزادي بيان و مايه مباهات و نقطه مثبت جمهوري اسلامي است و نبايد بي‌جهت نگران بود.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

گزیده اظهارات علی مطهری به شرح زیر است:

در مجلس نسبت به حوادث سال ٨٨ حساسیت بیش از حد و ترس بی‌جایی از دانشگاه‌ها دارند که مبادا اغتشاشاتی شود در حالی که این نگرانی وجهی ندارد و برعکس، ‌همین حرف‌هایی که در طول چند ماه اخیر در مجلس در جریان استیضاح و رای اعتمـــــاد وزرای علـــوم زده شـد ، می‌تواند مولد برخی حرکت‌ها در دانشگاه‌ها باشد.

آقای فرجی دانا را که یک فرمانده دوره جنگ بوده و سردار علی فضلی می‌گوید افتخار من این بوده که در دوره‌یی از جنگ فرمانده من آقای فرجی دانا بوده، به صورت یک فرد سکولار و فتنه‌گر جلوه دادند.

همین طور آقای نیلی را به این دلیل که پس از هجوم برخی اراذل به دانشکده فنی دانشگاه تهران جزو امضاکنندگان نامه تظلم به مقام رهبری بوده، مجرم و فتنه‌گر نامیدند، در حالی که این یک نقطه مثبت برای ایشان بوده است.

آقای نیلی زمانی معاون فرماندهی نیروی هوایی سپاه بوده است. متاسفانه به بهانه فتنه سال ٨٨ نیروهای خوب و حر را حذف می‌کنیم و میدان برای افراد فرصت‌طلب باز می‌شود.

‌دولت هم برنامه‌ریزی جدی و دقیقی در دفاع از وزیر مورد استیضاح خود و نیز حمایت از فرد پیشنهادی برای وزارت علوم نداشت. در واقع گرایش سیاسی مجلس و سهل‌انگاری دولت در خصوص دفاع از وزارت علوم باعث بلاتکلیفی این وزارتخانه شده و این امر به دولت و مجلس و به کل کشور آسیب زده است.

‌نگرانی از اینکه فضای دانشگاه‌ها به فضای دوران اصلاحات بازگردد، نگرانی بی‌جایی است. بیان نظرات و نقدها و حتی شعار دادن‌ها خطر تلقی نمی‌شود تا بخواهد نظام را تهدید کند بلکه نشانه آزادی بیان و مایه مباهات و نقطه مثبت جمهوری اسلامی است و نباید بی‌جهت نگران بود.

اولا دانشگاه‌ها آرام هستند و در دولت جدید از یک نشاط نسبی سیاسی و علمی برخوردار شده و ثانیا هر انتقاد و اعتراضی را نباید به معنی تلاش برای براندازی و مخالفت با نظام بدانیم.

منبع:نامه نیوز

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان