چرایی ضرورت حمایت اصلاح طلبان ازدولت تدبیر و امید
فرایند نقد و اصلاحات برای یک اصلاح طلب واقعی هر گز به پایان نمی رسد

یادداشت سردبیر:حمایت اصلاح طلبان از دکتر روحانی حمایت از شخص یا جریان دومی نیست بلکه حمایت از تفکر و باور خویش است

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

یاداشت  سردبیر:در سال های گذشته بارها گروههای تندروکه  در نهاد های مختلف قدرت حضور دارند ازپایان فعالیت اصلاح طلبان و مرگ میراث دوران اصلاحات سخن گفته اند .

اما انچه اهمیت دارد نوع نگرش اصلاح طلبان به رخداد های آتی و تلقی افراد جامعه از کنش سیاسی اصلاح طلبان است .باوجود انتخابات ریاست جمهوری و رای مردم به دولت تدبیر وامید که حامی اصلی آن اصلاح طلبان بودند رای و نظر مردم خط بطلانی بود بر تمام هجمه هایی که در سال های گذشته به اصلاحات و اصلاح طلبی نسبت می دادند .

یک اصلاح طلب واقعی در هر نظام سیاسی باید به دنبال اصلاحات برود و نباید بر باور به اصلاح طلبی خدشه ای وارد شود انچه اهمیت دارد برآیند کنش های سیاسی در عالم واقع است.

دوستداران اصلاح طلبی درمیان مردم هم باید به این مسئله توجه کنند تا بتوانند همراهی مناسبی با فرایند اصلاح طلبی داشته باشند .

حاکم شدن این نگرش می تواند باعث گردد تا گاهی رفتار های تند،احساسی و زیان آور روی ندهد و از طرف دیگر نیز در پاره ای از اوقات مانع از دلسردی و فروکش شدن بد هنگام گروهای اجتماعی شود

چرایی ضرورت حمایت اصلاح طلبان ازدولت تدبیر و امید

امروز موجودیت و ریشه دولت تدبیر وامید برخواسته از تفکر و منش اصلاح طلبی است در واقع می توان گفت که این دولت علمدار تفکر اصلاحات است . چرا که زمینه تشکیل دولت یازدهم  برخواسته از انحرافات دولت های نهم و دهم است هر چه میزان انحرافات بیشتر باشد نیاز به اصلاحات گسترده تر خواهد بود.شاید امروز بیشتر از هر زمانی جامعه ما به تفکر اصلاح طلبی نیازمند باشد .

دلیل حمایت رهبران اصلاحات از دکتر روحانی و در پی آن نیروهای اجتماعی این جریان وجود مطالبات اجتماعی اصلاح طلبان در میان شعارهای دولت تدبیر و امید بوده است.

حمایت اصلاح طلبان از دکتر روحانی حمایت از شخص یا جریان دومی نیست بلکه حمایت از تفکر و باور خویش است که مردم در ۲۴ خرداد رای به حاکمیت این تفکر در جامعه برای بهبود اوضاع بد اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی جامعه داده اند .

از آنجا که تفکر اصلاح طلبی بار دیگر مورد آزمون مردم قرار گرفته است نخبگان و فعالان اجتماعی این جریان با تجربه گذشته به عنوان وکیل نه ولی مردم برای به ساحل نشستن این کشتی باید بیشتر از پیش تلاش کنند.

 چه نیک گفت سید خندان  که اگر فریاد خشونت و مقابله بلند است نجوای گفتگو و مفاهمه نیز همه جا گیر است به این نجوا گوش کنید و برای آن برنامه عمل تدارک ببینید،بزرگ فکر کنیم ،اما همین امروز از کوچک اغاز کنیم چون فردا خیلی دیر است

 

 

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان