جدیدترین گزینه‌های دولت برای تصدی وزارت علوم

یک منبع مطلع در گفتگو با «پویش»، از علی افخمی و کمال خرازی به عنوان گزینه‌های مد نظر دکتر روحانی برای تصدی وزارت علوم نام برد.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

«چهارمین وزیر معرفی شده وزارت علوم هم رای نیاورد». تیتر یک روزنامه‌های  قطعاً تیتری با این مضمون خواهد بود. فخرالدین احمدی دانش آشتیانی پس از جعفر میلی منفرد، رضا فرجی دانا و محمود نیلی احمدآبادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شده بود که با ۱۷۱ رای مخالف و ۷۰ رای موافق نتوانست رای اعتماد از مجلس نهم کسب کند تا زمان سه ماهه سرپرستی محمد علی نجفی بر این وزارتخانه به اتمام برسد و این وزارتخانه وارد فاز جدیدی از نظر مدیریتی شود.

پس از آنکه دکتر دانش آشتیانی نیز همچون دکتر میلی منفرد و دکتر نیلی به بهانه شرکت داشتن در حوادث ۸۸ رای اعتماد نمایندگان مجلس نهم را کسب نکردند، دوباره گمانه‌زنی‌ها برای معرفی وزیر علوم به مجلس از سوی دکتر روحانی آغاز شده است.

به گزارش «پویش»، گزینه‌های بعدی دکتر روحانی برای وزارت علوم از شاخه علوم انسانی هستند و اگر این اتفاق رخ دهد بعد از ۳۰ سال وزرات علوم، تحقیقات و فن‌آوری وزیری خواهد داشت که در رشته علوم انسانی تحصیل کرده است.

یک منبع مطلع در گفتگو با «پویش»، از علی افخمی و کمال خرازی به عنوان گزینه‌های مد نظر دکتر روحانی برای تصدی وزارت علوم نام برد.

دکتر علی افخمی؛ رئیس سابق پردیس علوم انسانی دانشگاه تهران، مدیر گروه زبان‌شناسی دانشگاه تهران و موسس دانشکده زیان‌های خارجی دانشگاه تهران، رئیس موسسه لغت‌نامه دهخداست. وی به زبان‌های فرانسه و انگلیسی تسلط کامل دارد و معاون کمیسیون ملی یونسکو بوده است. دکتر افخمی علاوه بر داشتن حمایت دکتر عارف از وی برای تصدی این پست، سابقه اجرایی و علمی قابل قبولی دارد. ضمن آنکه محبوبیت و پشتیبانی دانشجویان را نیز در کارنامه دارد؛ همان چیزی که این مجلس به آن بی‌اعتناست.

گزینه‌ی بعدی دکتر کمال خرازی؛ وزیر امور خارجه ایران در دوره ریاست سید محمد خاتمی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بوده است. دکتر خرازی مدرک دکتری مدیریت آموزشی از دانشگاه هیوستون را دارد و عضو هیئت علمی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران است. وی همچنین رئیس و عضوشورای راهبردی روابط خارجیاست که در سال ۱۳۸۵، توسط رهبر ایران به این سمت منصوب شد. خرازی هم اکنون دبیر ستاد توسعه فن‌آوری‌های شناختی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری است.

از آنجایی که دکتر افخمی استاد تمام دانشگاه تهران است و دکتر خرازی استادیار، احتمال معرفی دکتر افخمی با توجه به این نکته و نیز سوابق علمی وی بیشتر از دکتر خرازی است. ضمن آنکه باید دید این بار با توجه به سوابق غیر سیاسی گزینه‌های احتمالی مجلس چه بهانه‌ای برای رد احتمالی این گزینه‌ها خواهد داشت

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان