گلایه دانش آشتیانی از تهمت های ناروا

وزیر پیشنهادی علوم در زمان دفاع از خویش با انتقاد از اتهامم های ثابت نشده علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای مجلس، گفت: اگر می خواهید به من تهمت بزنید من اماده ام، اما چرا به یک مجموعه اموزشی اتهام می زنید. من از همان ابتدا می دانستم چنین تهمت هایی به من زده می شود اما همه انها را رد می کنم.

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس :

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی صبح امروز (سه شنبه) و در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت حضرت سجاد (ع) به همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم گفت: خدمت نمایندگان گرامی سلام عرض می کنم و از هیات رییسه محترم و نمایندگان عزیزی که به عنوان موافق و مخالف فرصتی را برای گفت و گو بر سر امروز و فردای نظام دانشگاهی کشور فراهم کردند تشکر می کنیم

وی افزود: اجازه می خواهم در محضر نمایندگان مجلس شورای اسلامی سپاس خودم را از ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی به خاطر توجه خاص ایشان به توسعه علمی کشور و حسن اعتمادشان به من در معرفی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشکر کنم.

وزیر پیشنهادی علوم، اظهار داشت: فکر می کنم مساله همه ما ضرورت اهتمام به توسعه علمی کشور است زیرا چون توسعه علمی شرط لازم برای توسعه همه جانبه کشور است و لذا تمرکز صحبت خودم را بر توسعه علمی کشور قرار می دهم .

دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: از آنجایی که در کمیسیون ها یا فراکسیون های مجلس فرصتی حاصل نشد که من به برنامه ام بپردازم و متاسفانه بیشتر مسائل حاشیه ای مطرح شد، دوست دارم از این تریبون برای نمایندگان محترم در مدت خیلی کوتاه و فشرده هدف خودم را در توسعه علمی کشور را تشریح کنم.

وی تاکید کرد: چاللش هایی که در آموزش عالی داریم ارتقای کیفیت و استقرار نظام تضمین کیفیت است.

گزینه رییس جمهوری برای وزارت علوم، گفت: دانشگاه از سه حوزه علم، دین و جامعه تشکیل شده است در روند های کنونی گسستی بین دین، علم و جامعه وجود دارد و فعالیت های علمی باید با رفتارهای دینی تلفیق داشته باشد و جهت گیری فعالیت های آموزشی دانشگاه ها باید کاربردی باشد .

وی با بیان اینکه پیشتر مدل مورد نظر خود را در آموزش و پرورش اجرا کرده ، افزود: مطمئن هستم با همکاری نمایندگان می توانیم دانشگاه ها و مراکز پ‍ژوهشی را به نقطه ای برسانیم که اقتدار علمی منجر به اقتدار نظام شود. می توانیم دانشگاه ها را به نقطه ای برسانیم که تولید ثروت کنند.

کلیدواژه ها:

ثبت نظر »

۱) پایگاه خبری تحلیلی اعتدال فارس، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 Etedal. All rights reserved
طراحی و اجرا: ایده پردازان